Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читачів.
Декому здається, професія бібліотекаря полягає в тому, щоб просто взяти з полиці книжку і видати її читачеві. В більшості своїй люди вважають, що в бібліотеці зможе працювати будь-хто . А тому щиро дивуюся з того, що бібліотечна професія вимагає багато знань.
Шкільні бібліотеки, сьогодні володіють фондами, обсяги яких набагато перевищують можливість людини до сприйняття, тому обов’язковою умовою їх ефективного функціонування є структурування й забезпечення доступу. При цьому бібліотечні фонди мають бути опрацьовані таким чином, щоб вимоги користувачів щодо отримання в найкоротші терміни вичерпної інформації про документи збігалися з
... Читати далі »
День Соборності України відзначається щорічно 22 січня. Свято приурочене до знаменної історичної дати 1919 року, коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
До 100 річчя цієї події в бібліотеці діяла виставка. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 - початку 1919 року охопив майже всю Україну.
Для користувачів було проведено вікторину «Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить». Всі охочі мали змогу взяти участь у змаганні. Переможці отримали спеціальний приз – «Бонус +».... Читати далі »
Історія закладки доволі довга. У Середньовіччі книги були ще рідкісні та дорогі, тому гортати дорогоцінні фоліанти у пошуках потрібної сторінки просто так було заборонено. Саме тоді з'явився пращур закладки.
Протягом століть читачі виготовляли рукотворні закладки, створюючи вироби із шкіряних шнурів, шматочків тканини, стрічок, прикрашених вишивкою та малюнками.
Насправді закладка – це не тільки стильний аксесуар, а й просто необхідна річ, щоб і полегшити читання
... Читати далі »
1 - 31 жовтня 2018 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проходитиме
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, на
... Читати далі »
З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Міністерство освіти і науки України в 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Наша бібліотека взяла активну участь у Міжнародному проекті «Розкажіть як ви святкуєте Міжнародний місячник шкільних бібліотек» ("What people are doing for ISLM 2017"), що проводиться Міжнародною асоціацією шкільних бібліотек.
12 квітня в приміщенні бібліотеки Славутицької ЗОШ №3 відбувся майстер-клас "Популяризація літератури засобами дистанційного обслуговування: онлайн-виставка та буктрейлер", в якому взяли участь бібліотекарі навчальних закладів міста.
Учасники заходу познайомилися з основними етапами створення онлайн-виставок і буктрейлерів, з сервісами для миттєвого створення інтерактивних публікацій (Calameo, Slideshare), з YouTube (укр. «Ютюб») — популярним відеохостингом, що надає послуги розміщення відеоматеріалів та зі способами просування готових інформаційних продуктів в мережі Інтернет.... Читати далі »
Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, всі бажаючі мали змогу прийти до шкільної бібліотеки і написати радіодиктант національної єдності.
Об 11.30 по Українському радіо та на Першому національному телеканалі почалась трансляція запропонованого для написання тексту.
9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято – День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.
Також, цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого назив
... Читати далі »
У жовтні місяці у нашій школі проходив Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек. Його гасло – «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
Мета місячника – посилити роль шкільної бібліотеки у відродженні читання як духовної потреби дитини, популяризації книги, розвиток творчого потенціалу учнів, виховання бережливого ставлення до книг.