Категорії розділу

Актуально [123]
Виставки [32]
Заходи [46]
Видавнича діяльність [10]
рекомендаційна бібліографія, пам'ятки, бюлетені нових надходжень, огляди літератури, тощо

Форма входу

Пошук

е-підручники

Подія дня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар

«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наше опитування

Що Ви любите читати?
Всього відповідей: 30

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Четвер, 26.12.2024, 13:49
Вітаю Вас Гість | RSS
БІБЛІОТЕКА ЗОШ №3 м.Славутича
Головна | Реєстрація | Вхід
Сторінка для батьків


Читаймо всією сім'єю!


  
...Хай вогнище наше горить, не згасає,
Домашнім теплом всі серця зігріває.
Уся мудрість книг об’єднає родину
У прагненні знань та читання донині!...




  Духовне відродження в українській родині неможливо  уявити без впливу книги, бо саме книга є одним з активних чинників виховання: культури спілкування, моралі, духовних цінностей, національної свідомості, любові до рідного краю та мови. Адже, як говорить народна мудрість "Дім без книги - день без сонця".
  Здавна  в українських родинах була чудова звичка – читати вголос. Таке сімейне читання об’єднувало родину. Батьки починали знайомити своїх дітей з книгою  вже з перших років життя, вчили їх спочатку слухати книгу, запам’ятовувати, переживати за улюбленими героями, роздумувати над змістом прочитаного, розрізняти добро і зло, формувати власну думку.

  Сімейне читання – це розмова батьків з дітьми через сторінки книги, це один з важливих засобів передачі знань і досвіду поколінь. Непросте завдання, що постало перед батьками – підібрати правильну  та зрозумілу книгу для своєї дитини.
  Отже, співпраця сім’ї і бібліотеки стає все більш актуальною. Адже, дитяча книга – це особливий світ, який юний читач осягає і розумом, і серцем. Дуже важливо, щоб книга увійшла в його життя якомога раніше, тому що вона незамінна у ранньому розвитку дитини.
  Ось чому, важливо, правильно організовувати дитяче читання, направити його так, щоб дитина не розгубилася у книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало звичним, приємним та улюбленою справою адже, за словами В. Сухомлинського «Читання – це віконце, через яке діти бачать світ і пізнають себе.» 
А для реалізації цього завдання може сприяти спільна діяльність бібліотеки і сім’ї.

Як викликати у дітей інтерес до читання?

Читайте не більше 10-15 хвилин.

Перед читанням провітріть кімнату, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу. 

Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультурну процедуру.

Не бійтеся похвалити дитину. 

Як обговорити з дитиною прочитане?

З'ясувати перед читанням чи під час читання важкі слова. 

Спитати, чи сподобалося дитині прочитане. Чим? Що нового довідався? 

Попросіть розповісти про головного героя, головні випадки. 

Які слова і вирази запам'яталися?

Чому навчила книга? 

Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

 Як зацікавити дітей читанням ?

1. Показуйте хороший приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.

2. Дайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її в голос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.

3. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книжки.

4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад про спортивні змагання, тварини чи балет включаючи художню і документальну літературу.

5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, яка іпотребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайте в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції. 

6. Заохочуйте ваших дітей до листування зі своїми однолітками, і нині можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, далекі родичі, просто друзі за листуванням

7. Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад, нову книгу, а потім лишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце. 

8. Заохочуйте дитину складати різні історії й записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи і додаючи її власні малюнки.

Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам, товаришу, молодшому брату, сестрі. 

9. Якщо ваша дитина - неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких-як коробки з-під чогось, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач. 


Рекомендації та пропозиції для читання вголос

• Читайте з інтонацією. Змінюйте ваш голос на знаках пунктуації. Говоріть м 'яко та голосно. Вкладайте в читання частинку душі.

• Пам 'ятайте про настрій. Замість того, щоб сказати: "Негайно все припини і сядь!" спробуйте сказати: "Давай влаштуємося зручніше і послухаємо нашу казочку!"

• Запасіться терпінням. Знаходьте час, щоб відповідати на запитання, які задають ваші діти під час читання. Це значить, що діти потребують вашої уваги.

• Темп читання. Не поспішайте під час читання. Уповільнюйте темп. Якщо не вистачає часу на читання, вибирайте для цього більш короткий текст.

• Ставте вашій дитині задачі. Вибирайте книги, які відповідають розумовим здібностям вашої дитини і викликають в неї цікавість. 

• Веселіться. Ділитися історіями цікаво, і це створює ту близькість, про яку діти будуть пам 'ятати все своє життя. Насолоджуйтесь цим.

Як привчити дитину до читання

Книга - джерело знань, це знає кожна доросла освічена людина. Але як сформувати таке ж відношення до літературних джерел у дитини?
Відповідь проста - як тільки якісь питання виникають у неї, відсилайте її до літератури. 
Тут величезну допомогу нададуть різні енциклопедії. Але і про художню книгу не варто забувати.
Хороша книга дає відповіді на багато питань і розширює кругозір. 

Ніколи не примушуйте дитину читати, не відводьте для читання спеціального часу. Адже читання - це задоволення, а не покарання.
При формальному підході і читання буде формальним: після закінчення книжкової години дитина просто закриє книжку на півслові.
І так само варто уникати висловлювань типу: "Отримав двійку? Тоді замість прогулянки сиди і читай!". 
Таким методом, погодитеся, дуже важко формувати позитивне ставлення до читання.
Книга повинна служити джерелом об'єднання дитини і дорослого.

Цілком зрозуміло, що в сім'ї, що читає, дитина із великим інтересом відноситиметься до літератури, чим в тій сім'ї, де переважно дивляться телевізор.
Намагайтесь уникати ситуації, коли ви, захопившись читанням, відмахуєтеся від малюка: "Не заважай, почитай свою книжку!". Дитина зрозуміє - книга ворог, вона відволікає маму.

Читайте із дитиною разом: розділ - вона, розділ - ви. Лише обирайте книжку, цікаву вам обом. Дитина не повірить, що від читання можна отримувати задоволення, якщо ви будите позіхати від нудьги.

Можна урватися на найцікавішому місці і відкласти книгу. Якщо дитина захоплена сюжетом, вона сама візьметься читати, щоб дізнатися, що далі.

Якщо по книзі поставлений фільм ("Гарі Поттер", "Мауглі", "Чиполіно" і так далі), запропонуйте спершу прочитати книгу. Потім можна буде порівнювати книгу і фільм. 
Краще всього читаються книги, в яких герої - ровесники вашій дитині і живуть тими ж проблемами.

Походи в книжкові магазини, бібліотеки з часом сформують бажання самостійно вибрати книгу для читання.

Найважливіша порада - це відчувати свою дитину, не просто слухати, а прислухатися до того, що вона говорить вам.

Довіряйте своїй інтуїції.

Бібліотека ЗОШ №3 м.Славутича © 2024