ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ
Список рекомендованої літератури до Дня цивільного захисту
-
Безпека життєдіяльності [Текст] : навчальний посібник / за ред. В.Г. Цапка. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Київ : Знання-Прес, 2003. – 397 с.
Перевага цього навчального посібника в тому, що головна увага авторів зосереджується на людині: людина розглядається як об’єкт, що потребує захисту в умовах навколишнього середовища. Особлива увага приділяється небезпекам, які є наслідком науково-технічної, соціальної, політичної діяльності людини, урбанізації. Наводяться практичні поради щодо захисту населення, надання першої медичної допомоги у разі аварії на транспорті, пожежі, землетрусу, хімічного чи радіаційного забруднення тощо.
-
Гостюшин, А.В. Азбука выживания [Текст] / А.В. Гостюшин. – Москва : Знание, 1995 . – 272 с.
Цель книги – помочь читателю быстро ориентироваться и правильно действовать при авариях и катастрофах техногенного характера или в случаях природных аномалий.
Книга призвана научить читателя грамотно оценить состояние пострадавшего при аварии или катастрофе, ножевом или огнестрельном ранении, при болевом шоке, вызванном внезапно развившимся приступом болезни или бытовой травмой, и оказать доврачебную помощь.
-
Збірник нормативних документів з безпеки життєдіяльності [Текст]. – Київ : Основа, 2007. – 944 с.
Збірник нормативно-правових документів з безпеки життєдіяльності упорядковано на допомогу керівникам навчальних закладів, посадовим особам, на яких покладено відповідальність за забезпечення здорових і нешкідливих умов навчання та праці, педагогічним працівникам, спеціалістам та іншим працівникам, які навчають або навчаються безпеки життєдіяльності (охорона життя і здоров'я, праці, пожежна, радіаційна безпека, безпека дорожнього руху, дії у надзвичайних ситуаціях тощо).
-
Ильичев, А.А. Большая энциклопедия городского выживания [Текст] / А.А. Ильичев. – Москва : ЭКСМО-Пресс, 2000. – 576 с.
Эта книга написана как инструкция, памятка, которая дает большое количество информации о том, как выжить в разных опасных ситуациях.
-
Лапін, В.М. Безпека життєдіяльності людини [Текст] : навчальний посібник / В.М. Лапін. – 3-тє вид., стер. – Львів : Львівський банківський коледж; Київ : Товариство «Знання», КОО, 2000. – 186 с.
У посібнику розглянуто проблеми екологічної техногенної безпеки в умовах науково-технічного прогресу. Подано практичні поради щодо захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій – стихійного лиха, аварії, катастрофи, екстремальних ситуацій аварійного характеру на транспорті, а також ситуацій криміногенного характеру.
Особливу увагу автор приділяє захисту населення в умовах радіаційного і хімічного забруднення у разі аварій на атомних електростанціях, хімічно небезпечних об’єктах, при застосуванні зброї масового ураження, наданню першої медичної допомоги і взаємодопомозі у разі ураження і травм.
-
Миценко, І.М. Забезпечення життєдіяльності людини в навколишньому середовищі [Текст] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / І.М. Миценко. – Кіровоград : Кіровоградська районна друкарня, 1998. – 292 с.
У посібнику розглянуті питання забезпечення життя і здоров'я людини в навколишньому середовищі, поглиблення протиріч в суспільстві та посилення небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій, що призводять до великомасштабних технологічних катастроф та небезпечних природних явищ.
Для викладачів, студентів середніх та вищих навчальних закладів, фахівців, широкого кола читачів.
-
Навроцька, Г.Т. Це треба знати всім [Текст] : науково-популярна книга для середнього та старшого шкільного віку / Г.Т. Навроцька. – Київ : Веселка,1987. – 112 с. іл.
Науково-популярна книжка про те, як вирости здоровим і сильним, як правильно організувати працю і відпочинок, надати першу допомогу потерпілому.
|