«Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти» - під таким гаслом пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
Мета місячника – розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання.
За участю бібліотечних активістів та центру учнівського самоврядування «Живи, книго!» було розроблено план заходів.
На початку місяця стартувала акція «Подаруй бібліотеці сучасну дитячу книгу!». Батьками, вчителями, учнями до бібліотечного фонду передано 87 дитячих, навчально-пізнавальних та довідкових видань.
22 та 23 жовтня 2014 року в шкільній бібліотеці проведено бібліотечні заняття для учнів 2-А та 2-Б класів «Книжковий дивосвіт». Активну участь у підготовці та проведенні занять взяли бібліотечні активісти, учениці 8-А класу, Півункова Кристина та Ігнатенко Катерина. Метою цих заходів було вивчення історії створення книги, знайомство із структурою книги, популяризація дитячої книги й читання. Другокласники з цікавістю слухали розповідь про історію створення книги, про елементи, з яких складається сучасна книга, розглядали книжки, журнали та дитячі енциклопедії.
Протягом місяця в бібліотеці діяли книжкові полички:
- «Україна – європейська держава» ― до тижня правового виховання та європейського тижня місцевої демократії;
- «Рідне земле моя, ти козацькою славою щедра» ― до Дня українського козацтва;
- «Зроби свідомий вибір» ― до декади профорієнтації;
- «Вони воювали за Батьківщину» ― до 70-річчя від Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Важливою є робота по збереженню книжкового фонду та фонду підручників. Активісти-читачі, учні 4-А класу, брали участь в роботі «Книжкової лікарні», відремонтували 26 книг. Центром шкільного самоврядування «Живи, книго!» разом із бібліотекарем було проведено рейди-перевірки «Як живеш підручнику?» Було перевірено стан збереження підручників та проведені бесіди про дбайливе ставлення до навчальної книги.
Протягом місяця відбувалося інформування учнівського та педагогічного колективів про нові надходження до бібліотеки.
Бібліотека є фундаментом освіти й самоосвіти. Вона завжди залишиться скарбницею всіх багатств людського духу, а книги – кораблями думки, що мандруватимуть хвилями часу і дбайливо нестимуть свій вантаж від покоління до покоління.
|