Категорії розділу

Актуально [123]
Виставки [32]
Заходи [46]
Видавнича діяльність [10]
рекомендаційна бібліографія, пам'ятки, бюлетені нових надходжень, огляди літератури, тощо

Форма входу

Пошук

е-підручники

Подія дня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар

«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Наше опитування

Що Ви любите читати?
Всього відповідей: 30

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




П`ятниця, 20.09.2024, 17:39
Вітаю Вас Гість | RSS
БІБЛІОТЕКА ЗОШ №3 м.Славутича
Головна | Реєстрація | Вхід
Все про книги та читання


Кращі ідеї з книг, реалізовані в реальності

Ідей у ​​письменників багато, фантазія – бурхлива, але  втілювати всі їхні відкриття, крім як на листі паперу, не виходило.
А через 50, 100 і більше років багато їхніх  ідей стали реальністю.
Пропонуємо вашій увазі деякі ідеї відомих письменників, що втілилися в  життя.

Величезну кількість ідей описав французький письменник-фантаст Жюль Верн у своїх численних творах, в яких  з'являлися такі «речі», як літаки, акваланги, відеофони, а також польоти у космос та електричний двигун - всього не перелічити. А творив письменник у кінці ХІХ століття, коли всього цього ще  не було.
Прочитайте його книги - «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Таємничий острів», «20000 льє під водою» та ін.

 

 

 

 

Ось вже чиї ідеї випереджали час, так це ідеї англійського письменника  Герберта Уеллса! Письменник у своїх літературних творах докладно описав телебачення, ескалатори, генетичні експерименти, літаючі пересувні засоби, лазерну зброю, розщеплення атома і навіть атомну бомбу. А ще Уеллс, розгледівши потенціал телефонів, передбачив, що у майбутньому для людей вони стануть засобом номер один, об’єднавши у собі функції Інтернету і комп’ютера. Природно, що про них Уеллс ніяк знати не міг, так як писав свої твори на  початку ХХ століття.
Найвідоміші твори письменника:  «Машина часу», «Людина-невидимка», «Війна світів», «Острів доктора Моро».

 

 

 

 

 

 

Американський письменник-фантаст Рей Бредбері ще у 1953 р. описав прототип сучасних соціальних мереж.  В його баченні користувачі можуть спілкуватися один з одним віддалено за допомогою спеціального телевізора.
 Що ще придумав Бредбері?  Навушники, банкомати, плоскі телевізори, кімнати віртуальної реальності, плеєр та навіть автомобілі з штучним інтелектом.
Не вірите? Прочитайте кращі його твори:  «451 градус за Фаренгейтом», «Вино з кульбаб», «Марсіанські хроніки» та ін.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Задовго до  геніального Стіва Джобса відомий англійський письменник та винахідник Артур Кларк у своєму творі «Космічна одісея 2001 року», опублікованому  у 1968 р., детально описав прототип електронного планшета. Кларк також передбачав поголовне божевілля на онлайн-іграх, хоча саме поняття віртуальності в його часи  було відсутнє. Але це не завадило автору у своїх книгах описувати те, що сьогодні ми називаємо Інтернетом. Саме Кларк вперше у 1945 р. озвучив ідею радіолокації і відстеження місцезнаходження об’єктів.
 Відомі твори письменника: «Космічна одісея 2001 року», «Місто і зірки», «Побачення з Рамою».
 
 
 
 
 
У повісті класиків сучасної наукової фантастики -  братів Стругацьких  «Полудень, XXII століття» згадується система «Каспар-Карпова» – метод, який використовували для зняття «копії» мозку і побудови його математичної моделі. У чому парадокс?  Цей твір було опубліковано ще у 1962 р. Тоді відомому гросмейстеру Анатолію Карпову  було лише 11 років, а Гаррі Каспаров ще не народився.
Прочитайте кращі книги Аркадія і Бориса Стругацьких - «Важко бути богом», «Понеділок починається у суботу», «Пікнік на узбіччі» та ін. - і, може, ви знайдете ще не одне пророцтво.
 
 
 

Бібліотека ЗОШ №3 м.Славутича © 2024