Категорії розділу

Актуально [65]
Виставки [23]
Заходи [31]
Видавнича діяльність [9]
рекомендаційна бібліографія, пам'ятки, бюлетені нових надходжень, огляди літератури, тощо

Форма входу

Пошук

Календар

«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Подія дня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наше опитування

Що Ви любите читати?
Всього відповідей: 27

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 19.02.2018, 09:13
Вітаю Вас Гість | RSS
БІБЛІОТЕКА ЗОШ №3 м.Славутича
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Лютий » 19 » Як обрати підручники для навчального закладу
14:17
Як обрати підручники для навчального закладу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 5 від 06 січня 2015 року

Про затвердження інструктивно-методичних
 матеріалів для загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідно до Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня  2014 р. № 1149, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2014 р. за № 1359/26136, та наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2014 р. № 1461 "Про проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів" наказую:

1. Затвердити Інструктивно-методичні матеріали для загальноосвітніх навчальних закладів щодо оформлення та передачі результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів з кожного навчального предмета, що додаються.

2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра       П. Б. Полянський

ЗАТВЕРДЖЕНО
 Наказ Міністерства освіти і науки України
 06.01.2015 № 5

Інструктивно-методичні матеріали
 для загальноосвітніх навчальних закладів щодо оформлення та передачі результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів з кожного навчального предмета

Конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі – Конкурс) здійснюється з метою відбору якісного навчально-методичного забезпечення предметів інваріантної складової Типових навчальних планів для початкової та основної школи з навчанням українською мовою, а також мовами національних меншин (крім перекладних) та загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням навчальних предметів для кожного класу окремо згідно з переліком, який затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2014 р. № 1461 "Про проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів".

Відповідно до Положення про конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня 2014 р. № 1149 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 жовтня 2014 р. за № 1359/26136, на ІІ етапі Конкурсу вчителі загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників і надають пропозиції керівнику ЗНЗ для прийняття рішення щодо відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета, який вивчається в цьому навчальному закладі. Це здійснюється для того, щоб на наступний навчальний рік до кожного ЗНЗ надійшли друковані примірники саме тих підручників для учнів 4 та 7 класів, які будуть обрані цим ЗНЗ.

Відбору електронних версій оригінал-макетів підручників на репозитарії цифрового навчального контенту (далі — Репозитарій) передує перевірка ЗНЗ на порталі Репозитарію контактних даних про ЗНЗ. Детальна інструкція буде оприлюднена на офіційному веб-сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (далі – ІІТЗО) та Репозитарії до кінця січня 2015 року. Протягом лютого 2015 року будуть проведені ознайомчі вебінари щодо роботи із Репозитарієм.

Вчителям ЗНЗ у період з 02 по 20 березня 2015 року необхідно ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів підручників, які братимуть участь у ІІ етапі Конкурсу. Підручники для відбору переглядаються безпосередньо в Репозитарії, та за правами видавця можуть бути завантажені для локального перегляду вчителями. Загальні умови щодо використання указані на порталі Репозитарію.

Відбір електронних версій оригінал-макетів підручників здійснюється паралельно у два способи. Безпосередньо після перегляду текстів підручників на Репозитарії та шляхом роздруку паперового примірника документа.

Оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії здійснюється згідно з формою, наведеною у додатку 3 до наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2014 р. № 1461. Результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників засвідчуються підписом керівника (заступника керівника) ЗНЗ та печаткою цього навчального закладу.

Форма, що має бути передана із мокрою печаткою до ІІТЗО може бути роздрукована при відборі електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії, або самостійно навчальним закладом.

Зразки оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників загальноосвітніми навчальними закладами розміщено на офіційному веб-сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (iitzo.gov.ua) та Репозитарії (ua.lokando.com) на сторінці "Конкурс підручників".

Щодо кодування. Область (регіон) кодується двозначним кодом. Район/місто п’ятизначним кодом. Населений пункт не кодується. ЗНЗ має восьми значний унікальний код. Кодування відповідає таблицям контингенту, попередньо направлених ІІТЗО до органів управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Кожен ЗНЗ самостійно зазначає мову навчання та іноземні мови, що вивчатимуться у 4 та 7 класах у 2015/2016 навчальному році.

Під час оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії необхідно врахувати, що в колонці «Кількість підручників» зазначається число, яке відповідає кількість учнів даного ЗНЗ у 2014/2015 навчальному році:

4 клас – кількість учнів, які навчаються у 3 класі;

7 клас – кількість учнів, які навчаються у 6 класі.

Увага! Кількість підручників з певного навчального предмета не може бути більшою за кількість учнів на даній паралелі класів.

Якщо в ЗНЗ кількість 4-х або 7-х класів більше одного, то вчителі кожного навчального предмета можуть відбирати різні електронні версії оригінал-макетів підручників для кожного класу. Кількість підручників однієї назви має відповідати кількості учнів у класі.

Колонку "Ідентифікатор підручника за Репозитарієм" ЗНЗ не заповнюють.

Кожному ЗНЗ з 02 до 20 березня 2015 року необхідно надіслати результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників на папері до ІІТЗО (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, загальний відділ).

Результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників в електронному вигляді (відсканований документ у pdf-форматі) з 02 до 20 березня 2015 року необхідно надіслати на електронну адресу konkursmon.2014@gmail.com.

Керівник ЗНЗ несе відповідальність:

1) за надану інформацію щодо коректності контактної інформації про ЗНЗ;

2) за організацію обов’язкового перегляду вчителями ЗНЗ електронних версій оригінал-макетів підручників, які братимуть участь у ІІ етапі Конкурсу;

3) за достовірність даних щодо відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета, який вивчається в цьому навчальному закладі;

4) за своєчасне оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії;

5) за своєчасну передачу результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета до ІІТЗО та в електронному вигляді (pdf-формат) на електронну адресу konkursmon.2014@gmail.com.

Заступник директора
 Інституту інноваційних
 технологій і змісту освіти       Ю. І. Завалевський

 

Джерело:  Освіта.ua

 

 

Категорія: Актуально | Переглядів: 274 | Додав: Наталі | Теги: Електронний репозитарій підручників | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Бібліотека ЗОШ №3 м.Славутича © 2018